שיווק ותוכנית שותפים – כל מה שרציתם לדעת

משווק –  ההצלחה כבר כאן !!

להיות משווק בתוכנית שותפים זה להיות שותף באחד מהעסקים הגדולים והרווחיים ביותר ברשת האינטרנט. תוכנית שותפים מאפשרת לכל משווק הזדמנות להרוויח כסף רב. כאשר רוצים להיות משווק, אין צורך בהשקעה כספית. משווק יכול להיות עבודה במשרה מלאה או חלקית, תלוי ביעד ותלוי בזמן שאתם מוכנים להשקיע. בעסקי האינטרנט זמן שווה כסף.

משווק –  איך תוכלו להרוויח כסף?

• להיות משווק זה כמו להיות מתווך. מתווך אינו מוכר מוצר, הוא רק מתווך בין הלקוח ובין הספק ומקבל עמלת תיווך. גם משווק בתוכנית שותפים דומה למתווך אך עבודתו מתבצעת דרך רשת האינטרנט. ברשת מוכרים הכול, החל ממוצרים אלקטרוניים ומוצרי חשמל ועד שרוכי נעליים. המוצרים הנמכרים אינם נמצאים אצל המשווק. את המוצרים מחזיק הספק. המשווק רק מתווך בין הספק והלקוח. בתי עסק רבים מציעים לכל משווק להביא גולשים ובתמורה הם משלמים עמלות.
• דוגמה: אם אנו רוצים לשווק חבילת תיור לפראג. עליי לכתוב על העיר,  לתאר אותה בצבעים ורודים ומפתים, לספר כמה נהניתי בטיול וכמה הכול דפק ,להמליץ על הסוכן שמוכר את החבילה ובסוף הכתבה לכתוב: "רצונך ליהנות כמוני? הזמן עכשיו כרטיס!". על הכיתוב "הזמן עכשיו" נשים קישור לאתר של הסוכן שעליו אנו ממליצים. כל מי  שיגיע לאתר דרכנו  ויקנה כרטיס, המשווק יקבל עמלת תיווך.

רוצה להיות משווק ? מושגים שחשוב לדעת

• משווק –  המשווק הוא מתווך אשר משווק מוצר ומקבל עמלה על כל מכירה.
• ספק – זהו האיש שאחראי למוצרים. הוא קונה או מייצר את המוצר, דואג לאחסון המוצר, מספק את המוצר ללקוח, דואג לשירות לקוחות  והוא המשלם את העמלות לכל משווק.
• הלקוח – הוא זה אשר קונה את המוצר מהספק ומשלם לספק. כאשר מתבצעת עסקה בין הלקוח ובין הספק מתוגמל המשווק בעמלת מכירה.

משווק – כיצד הוא מתוגמל?

יש סוגים שונים של תגמולים
• יש בתי עסק רבים המשלמים עמלות לכל משווק כאשר המכירה מתבצעת דרך הקישור של המשווק. לעתים מגבילים את התקופה לזמן מוגבל שנקבע מראש, בשפה המקצועית זמן זה נקרא זמן עוגייה.
• יש בתי עסק אשר משלמים עמלות כאשר המשווק מצליח להביא תנועה לאתר של בית העסק ולגרום לפעולה . לעתים גם רישום הפרטים  האישיים בטופס תעניק עמלות לכל משווק.
• יש בתי עסק אשר משלמים עמלות לכל משווק רק עבור הבאת תנועה לאתר של בית העסק. על כל גולש אשר הקליק על הקישור והגיע לאתר  של בעל העסק דרך  המשווק, בית העסק מתגמל את המשווק.

משווק – מידע וטיפים חשובים

• עבודתו של משווק היא  אחת העבודות הטובות ביותר. משווק הוא עצמאי אשר אינו מחויב לשעות עבודה קבועות ואינו כפוף להוראות שנותן לו הבוס.
• בעבודת השיווק אפשר להרוויח כל סכום שרוצים, הכול תלוי בהשקעה ובעבודה.
• להיות משווק זוהי עבודה ככל העבודות. כדי להצליח חייבים להשקיע, ואין הכוונה להשקעה כספית. אם ברצוננו להיות רופאים עלינו להשקיע שנים רבות בלימודים ובעבודה עד אשר נוכל להיות בעלי קליניקה פרטית ולהגיע לתשואה גבוהה, כך גם הצלחתו של משווק דורשת זמן . כאשר מתייחסים לעבודת המשווק כאל עבודה הדורשת השקעה, גדלים סיכויי ההצלחה. אסור להתייאש. דרוש זמן לימוד והתנסות אישית אך כאשר מצליחים השמיים הם הגבול.

תוכנית שותפים


תוכנית שותפים היא תוכנית עסקית שבה משלם בעל עסק או בעל אתר עבור משווק אשר מוכן להפנות אליו לקוחות. תוכניות שותפים הם יצירת מודל שיווק באמצעות שותפות עסקית בין עסקים בתחומים שונים לבין משווקים שתפקידם להגדיל את כמות הפניות לעסק. בעל העסק ישלם עמלה עבור כל פעולה של לקוח אשר התבצעה באתר של העסק והופנתה אליו מהמשווק – השותף. פעולה יכולה להיות רכישת מוצר, הרשמה לשירות, הורדת קובץ או גם מילוי טופס של פרטים אישיים. שיווק של תוכניות שותפים  מאפשר לכל משווק את ההזדמנות להרוויח כסף באמצעות האינטרנט. שיטת התוכנית היא שיטה הוגנת המאפשרת קבלת תמלוגים כספיים לכל מי שהוכיח את עצמו והצליח להביא הפניות ופעולות חדשות לעסק.

תוכניות שותפים – כמה מודלים עסקיים

• יש מודל של תוכנית שיתופים שבה המשווק מקבל עמלה רק כאשר לקוח חדש ממלא טופס עם פרטים אשר נשלח לבית העסק.
• יש מודל שבו המשווק מקבל עמלה רק עבור מכירה שבוצעה בפועל על ידי הלקוח שהגיע  דרך המשווק .
• מודל שבו מקבל המשווק עמלה עבור כל הקלקה שהקליק הגולש על הפרסום של בית העסק  הנמצא באתר של המשווק.

תוכניות שותפים – כיצד זה עובד

המשווק נרשם לתוכנית השותפים  של בעל העסק  ומקבל לינק ייחודי. כל לקוח שיגיע דרך הלינק  הזה יזוהה על ידי בעל העסק   כמי שהופנה על ידי המשווק . המשווק מתוגמל על  ידי בעל העסק לפי ההסכם שנחתם בניהם.  המודל של תוכנית השותפים כדאי מאוד לבעלי עסקים כי הם משלמים רק עבור תוצאות בפועל ולא מסכנים כסף בפרסום לא אפקטיבי.

תוכניות שיווקים – מושגים חשובים

• משווק – תפקיד המשווק הוא לתווך בין בעל העסק על ידי הפניית גולשים  מאתר של המשווק לאתר של בעל העסק.המשווק  אינו אחרי לפעילות העסקית שתתבצע בין הקונה ובין בעל העסק. במקרים רבים הקונה אינו מודע לקיומו של המשווק.
• תגמול כספי – זהו תשלום כספי אשר משלם בעל העסק למשווק שהפנה אליו לקוחות או לידים. ישנם תוכניות אשר מתגמלות גם  משווקים שהפנו לידים או פעולה שלא התבצעה בה רכישה.

לסיכום:
בעולם הגדול וגם בישראל יש הרבה תוכניות שותפים.
בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות עצומה בתוכניות אלה וסביר להניח כי תוכניות השותפים ימשיכו ויתרחבו עוד בשנים הקרובות.

Write a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *