ניהול מדיה חברתית

מדיה החברתית הפכה לכלי שיווקי לכל דבר ועניין.

כל בעל עסק, בין אם הוא בתחילת דרכו ובין אם הוא עסק יציב ובעל שם עולמי, נעזר ברשתות החברתיות, בכדי לבצע קמפיינים שיווקים. במהלך חלוקת התקציב השנתי בחברות גדולות וקטנות כאחד, נתח לא מבוטל מוקצה להליכים השיווקים ואילו מתוך נתח כספי זה, מנתבים מקבלי ההחלטות סכומים ראויים למטרת ניהול מדיה חברתית.

אף על פי שמדיה חברתית נחשבת למדיה 'תמימה', בה יכולים אנשים מכל העולם ליצור אינטראקציות מתחומי עניין משותפים, הבינו בעלי החברות כי את הכוח שטמון ברשתות החברתיות ניתן ל"נצל" למטרות שיווקיות.

כיצד מסייעות מדיות חברתיות לשיווק

מדיות חברתיות מצליחות להניע אנשים לביצוע פעולות. מדיה חברתית מושתתת על קשרים בין אנשים שחלקם מכירים האחד את השני ואילו עם אחרים ההיכרות מתבססת על הכרות וירטואלית בלבד. כל אדם אשר מפרסם התרשמות נקודתית מעסק ספציפי, מעביר את המידע לכלל רשימת החברים שלו והם מעבירים הלאה לרשימת החברים שלהם וכן הלאה.

הרשת החברתית מאפשרת לבית העסק לבצע פרסום ללא עלות, אלא באמצעות ניהול מקצועי, על ידי העברת מסרים של לקוחות מרוצים אשר סוחבים אחריהם לקוחות פוטנציאלים.

למה לנהל מדיה חברתית?

ישנה אמרה נדושה אשר אומרת כי אם אתם לא ברשת החברתית, אתם לא קיימים. אף על פי שמשפט זה נדוש הוא נכון. לניהול המדיה החברתית יש חשיבות נעלה בהצלחת תהליכי השיווק של בית העסק שלכם, משום שהחשיפה וניהול המדיה החברתית, יוצרים אמון בקרב לקוחות העסק. על פי רוב המלצות המוענקות על ידי לקוחות וצרכנים, הן המלצות נטולות אינטרסים שיווקים וניתן לסמוך עליהן ביתר קלות וזה בדיוק מה שקורה במדיה החברתית, אנשים ממליצים בשל רצונם הטוב לכאורה ללא כל תמורה.

איך מנהלים מדיה חברתית?

ניהול מדיה חברתית חייב להיות עקבי ועל המנהל להיות קשוב לדרישות הצרכנים אשר לוקחים חלק בפעילות בית העסק. תחום ניהול מדיה חברתית הוא חדש יחסית ומרבית בתי העסק הקצו תקן למנהל שיפקח על המדיה החברתית.

על פי רוב על המנהל להכיר את ההתנהלות במדיה על בוריה על מנת להימנע מטעויות שעתידות להתממש ולגרום למותג או למוצר לריאקציה הפוכה.
זה ממש לא כמו לנהל קידום אתרים בגוגל שמצריך ידע טכני.

ניהול שגויי מוביל לתוצאות שגויות

אם חשבתם כי אתם מכירים את כללי המשחק במדיה החברתית ולקחתם על עצמכם את ניהול המדיה החברתית על הכתפיים שלכם לפני שלמדתם את הכללים של עשה ועל תעשה, אתם עלולים לגרום לנזק עצום לכם ולחברה אותה אתם מנהלים.

אל תתפשרו על ניהול מדיה חברתית מצליח ומקצועי להצלחת קידום העסק והרחבת הפעילות.

Write a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *